NASTĘPNY

POPRZEDNI

Jak często słyszymy po przyjściu do serwisu od mechanika, że nasz rower jest zaniedbany czy brudny? Co zrobić, aby nasz rower był sprawny i zamienić dbanie o niego w przyjemność? Jak dbać o rower i o czym warto pamiętać dowiesz się z naszego artykułu.


Łańcuch serce roweru

Regularne dbanie o dobrą kondycję łańcucha nie tylko sprawia, że jeździ nam się lżej i przyjemniej, bo napęd pracuje sprawniej i ciszej. Łańcuch stale oddziałuje na blaty korby i koronki kasety, wpływając na żywotność tych elementów.

Na rynku znajdziemy sporo dedykowanych preparatów do czyszczenia łańcucha rowerowego - są to oczywiście odtłuszczacze, które mają za zadanie rozpuścić stary smar i go wypłukać. Sporo osób do czyszczenia łańcucha stosuje też benzynę ekstrakcyjną. 

My z czystym sumieniem polecamy produkty marki Star Blue Bike które sprawiają, że czyszczenie łańcucha staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, a przy tym mamy pewność, że preparat czyszczący jest bezpieczny dla lakieru roweru.

 

Linki i pancerze

Aby nasz rower był  zadbany, warto zwrócić uwagę na linki i pancerze. Zardzewiałe czy zaśniedziałe linki stawiają większy opór w pancerzach. To negatywnie wpływa na pracę przerzutek i hamulców, tak samo, jak różnego rodzaju załamania.

Polecamy co jakiś czas kontrolować ich stan, a w razie zużycia niezwłocznie wymienić (w przypadku linki hamulcowej).

 

Opony rowerowe

Przede wszystkim pamiętać trzeba o pompowaniu! Napompowane opony w kołach zwiększą komfort naszej jazdy i zmniejszą opory toczenia. Aby zmniejszyć ilość przebić, warto wybierać opony z lepszym systemem antyprzebiciowym i regularnie je pompować. Z czystym sumieniem polecamy opony amerykańskiej marki Goodyear!

 

Jak najlepiej dbać o swój rower? Poznaj produkty marki Star Blue Bike!

28 marca 2022

Copyright © 2022 Bialini Team Global Cycling Project

Follow US :